ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11154643
*
nr 1115 4643
Spegel
omkring sekelskiftet 1900, Mahogny, 67x55
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juni 2017
kl 19:49:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/6 01:27:23
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 1115 4643
Spegel
omkring sekelskiftet 1900, Mahogny, 67x55
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 juni 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/6 01:27:23 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



